2012. február 5.  Ágota-Deviza: 
EUR/HUF 291,25 CHF/HUF 241,6
Ingatlankereső és lakberendezési magazin
Összesen: 49838 ingatlanhirdetés
/ KEZDŐLAP / INGATLANKERESŐ / LAKBERENDEZÉS / ÖTLETHÁZ / HÁZ KÖRÜL / BEJELENTKEZÉS
E-mail cím: Jelszó: Elfelejtett jelszó  
Könnyítsük meg a konyhai munkát!
2010. március 01. - Lakberendezés
A konyha általában a lakás leggyakrabban használt helyisége, melynek sokféle funkciót kell ellátnia. A felszerelés elsődleges célja, hogy a munkát minél kisebb időráfordítással, minél könnyebben végezhessük el.
A konyha tervezésének kiindulópontja a helyiség mérete és alaprajza. Új ház építésekor természetesen maradéktalanul figyelembe vehetjük elképzeléseinket, régi épületnél azonban mozgásterünk általában erőteljesen korlátozott. Ez azonban nem feltétlenül jár hátránnyal.

Egyedi megoldások kialakítására a régi építésű konyhákban is van lehetőség. Napjainkban a konyhabútorok és -felszerelések kínálata annyira bőséges, hogy minden esetben találunk a helyiségnek megfelelő berendezést.

A régi épületekben gyakran szükség van - amennyiben mód van rá - a konyha bővítésére is. Áttörhetjük és megnyithatjuk a válaszfalakat (a főfalakat természetesen csak szaktervező bevonásával), de húzhatunk fel újakat is. Ha a konyhát a szomszédos helyiségek rovására kibővítjük, az étkező elhelyezésére is lehet módunk.

Ha a konyha méretét növeljük, célszerű azon is elgondolkodni, nem nyerhetjük-e meg a háztartási helyiség és vagy a kamra helyét is.

Napjainkban gyakori az egy légterű, ún. amerikai konyha is. Előnye, hogy aki a konyhában szorgoskodik, nincs elzárva a lakás többi helyiségében tartózkodó családtagoktól vagy vendégektől, részt vehet a beszélgetésben, s szemmel tarthatja a nappaliban tartózkodó gyerekeket is.

Kellemetlenek az elkerülhetetlenül kialakuló szagok, melyek intenzitását természetesen az adott étel befolyásolja. Zavaróak lehetnek a konyhai zajok, az edénycsörgés, a vízcsobogás, kellemetlennek találhatjuk a konyhai munkával együttjáró rendetlenséget is. Ennél a megoldásnál kénytelenek vagyunk gyorsan, még a vendégek érkezése előtt kitakarítani.

Konyhabútor: praktikus ötletek összessége

A konyhabútort úgy kell megválasztani, és elrendezni, hogy a rendelkezésre álló teret a lehető legjobban kihasználja, és a konyhai munkát a lehető legkönnyebbé tegyük.

Választhatunk az egy- és kétoldali, az L és U alakú, szigetszerűen kialakított munkafelületek között. A kényelmes használathoz legalább 7 méter hosszú munkafelületre van szükség.

Ha a konyhában két szekrényt egymással szemben helyezünk el, legalább 240 cm széles konyhára van szükség: 2x60 cm széles a szekrény, s 120 cm a mozgástér igénye. Ha a mozgástér szélessége nagyobb, mint 180 cm, a helyiség közepén elhelyezhetünk egy szigetet, vagy -félszigetet, ahol az előkészületeket elvégezhetjük, mosogathatunk, főzhetünk, de étkezhetünk is.

A napjainkban kapható korszerű konyhabútorok lehetővé teszik, hogy a hagyományos, merev, derékszögű vonalvezetést feloldjuk. Az új szekrényformák, sarokelemek, különféle magasságú polcok, üvegajtók, zárt szekrények, egyedi bútorok játékosabbá teszik a konyhát.

Ha a tűzhelyet vagy a mosogatót a sarokban helyezzük el, eltakarhatjuk a régi építésű kéményt, vagy elhelyezhetjük mögötte a szerelvényaknát is. Átlós elemekkel tovább variálhatjuk a teret.

A konyhabútor-gyártásban is érződik az a hatás, hogy a mai generációk magasabbak, mint a szüleik vagy nagyszüleik voltak. Különféle magasságban kaphatók alsó-, fali- és állószekrények, melyeket kombinálhatunk egymással, s testmagasságukhoz igazíthatjuk.

A korszerű konyhai berendezések a modern kor mobilitásának is megfelelnek. A modul konyhai rendszerek elemekből épülnek fel, melyeket egyedileg, és egymással kombinálva is beépíthetünk. Ezek a bútorok költözés során sem okoznak problémát, átalakíthatók, bővíthetők és kombinálhatók. Akkor is nagyon előnyösek, amikor külön élők családot alapítanak és összeköltöznek. Ha az alapvető, a főzéshez és a mosogatáshoz szükséges elemeket szerezzük be először, a rendszer bővíthető is.
 
 
/ Kapcsolódó linkek
/ Kapcsolódó cikkek
Bella Sky hotel: mesés építészeti megoldás
A Sky Comwell Bella Hotel Koppenhágában a város peremén található. A feltűnő építészeti remekmű mellett lehetetlen szó nélkül elmenni, a 3XN tervezte mesés épület tiszta üveg.
 
 
Musashisakai ház: lenyűgöző otthon két szinten
Tokyo egyik külvárosában található az Upsetters Architects által tervezett Musashisakai ház.
 
/ További cikkek
Áttetsző ház: tökéletes optikai megoldás
L41 praktikus konténer ház: tökéletes megoldás
Lenyűgöző erdei ház BassamFellows-tól
David Jameson erdei háza - bámulatos megoldás
Finn Juhl háza
Forest Bath ház: középpontban az ég
A YELP irodaház
Egy tökéletes ház Southampton Beach-ről
Különleges formavilágú otthon Seattle-ből
A jövő környezetbarát otthona Kanadából
 
INF Collection a Studio248-tól
Purim Kraiya tervezte a Studio248 egyedi bútorait, amit egy olaszországi kiállításon mutattak be.
 
W&M lámpa Maxim Maximov-tól
Az orosz tervező nem bízott semmit a véletlenre a W&M lámpa elkészítésekor.
 
Phloem Studio egyedi bútorai
A Phloem Studio egy egyedi bútorok gyártására szakosodott cég Portland-ben.
 
"Árnyék technikák" Hollandiából
Az alábbi tárgyak tervezője a School of the Arts Utrecht-en szerzett képesítést árnyék technológiák képzésen és Marte Haverkamp-nak hívják.
 
Különleges szék William Lee-től
A New York-i művész és ipari tervező William Lee új munkáinak egyik legérdekesebb darabja egy különleges szék, amiről első ránézésre senki sem mondaná meg, hogy valójában ülő alkalmatosságról van szó.
 
Sebastian Zachl különleges bútorai
Sabestian Zachl tavaly végzett a University of Applied Arts-on Bécsben. Az osztrák tervező ígéretes munkáiból válogattunk most össze néhány érdekes darabot.
 
A tél pompája
A hideg idő beálltával sem kell a gyönyörűségesen pompázó virágokról lemondanunk.
 
Oxoye karosszék Dzmitry Samal tervezőtől
Retro autók ihlette karosszék kissé merész megoldás a tervezőtől, a kritikusok mégis pozitívan fogadták.
 
Hirdetéskezelés, infók
Hirdetésfeladás
Hirdetés kiemelés
Notesz
Hirdetési csomagok
Szerződés-minták
Nyerj hetente 10000 forint értékű KIKA vásárlási utalványt! ( x )
hirdetés
Női napozó
Ismét hódítanak a kockás nyomatok - fotók
Idén télen is hódítanak a kockás nyomatok és minták, de ha igazán trendi szeretnél lenni, viseld őket úgy, mintha egy puha plédbe takaróznál.
Akciós termékek
PEX 400 AE excentrikus csiszoló + 25 csiszolólap + PRPROTLM biztonsági szemüveg (BOSCH)
28 269 Ft
Legolvasottabb cikkek
Egy tökéletes ház Southampton Beach-ről
David Jameson erdei háza - bámulatos megoldás
Lenyűgöző erdei ház BassamFellows-tól
Áttetsző ház: tökéletes optikai megoldás
L41 praktikus konténer ház: tökéletes megoldás
Forest Bath ház: középpontban az ég
Finn Juhl háza
Musashisakai ház: lenyűgöző otthon két szinten
A YELP irodaház
A jövő környezetbarát otthona Kanadából
Szavazás
Hogyan takarékoskodsz a fűtési költségekkel?
  Korszerűsítettem a fűtési rendszert
  Szigeteltem a falakat és/vagy ablakokat cseréltem
  Alacsonyabb hőmérsékletet állítok be a rendszerben
  Nem tudom csökkenteni a költségeket
Partnereink
Noinapozo.hu
Alfoldplaza.hu
Alfoldauto.hu
Hir3.hu
Alfoldapro.hu
Napihirkereso.hu
Citromlap.hu
Divatlaz.hu
hirdetés
 
 
 
 
© 2006-2012 Comeon Média  I  Médiaajánlat  I  Kapcsolat  I  Adatkezelés  I  Felhasználási feltételek
 
LEGGYAKORIBB KERESÉSEK
 
eladó ingatlan Budapest eladó ingatlan Debrecen eladó ingatlan Miskolc eladó ingatlan Szeged eladó ingatlan Pécs eladó ingatlan Győr
eladó ingatlan Pest megye eladó ingatlan Dunaújváros eladó ingatlan Eger eladó ingatlan Veszprém eladó ingatlan Békéscsaba eladó ingatlan Tatabánya
eladó ingatlan Szolnok eladó ingatlan Székesfehérvár eladó ingatlan Kecskemét eladó ingatlan Nyíregyháza eladó ingatlan Szombathely eladó ingatlan Siófok
 
Ingatlanlista megye és település szerintTémalista
 vissza az oldal tetejére